এছএছবি ২৭ বেটেলিয়নৰ হৰ ঘৰ তিৰঙ্গা চাইকেল ৰেলীৰ দ্বাৰা ৰাষ্ট্ৰীয় একত্ৰীকৰণ বাৰ্তা

34

এছএছবি ২৭ বেটেলিয়নৰ হৰ ঘৰ তিৰঙ্গা চাইকেল ৰেলীৰ দ্বাৰা ৰাষ্ট্ৰীয় একত্ৰীকৰণ বাৰ্তা

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা , বৰপেটা , ৬ আগষ্ট: এছ এছ বি ২৭ বেটেলিয়নৰ তিৰঙ্গা চাইকেল ৰেলীৰ দ্বাৰা ৰাষ্ট্ৰীয় একত্ৰীকৰণ বাৰ্তা । ভাৰতীয় জাতীয় পতাকা ‘তিৰঙ্গা’ আৰু ইয়াত লুকাই থকা মূল উদ্দেশ্যজনসাধাৰণৰ গালিচাত নিমজ্জিত কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতিৰে এছএছবি ২৭ তম বাহিনী, গুৱাগাছা, বৰপেটা ৰোডে ৬ আগষ্টত গুৱাঘাচ্ছাৰ পৰা বৰটোলা, জাকলিপাৰ আৰু চিমলাগুৰি হৈ দুৰ্গা বাৰী মন্দিৰলৈ হৰ ঘৰ তিৰঙ্গা অভিযানৰ সৈতে এক চাইকেল ৰেলীৰ আয়োজন কৰে। চাইকেল ৰেলীৰ জৰিয়তে ত্ৰিৰংগা গৌৰৱ বঢ়াবলৈ ৭ খন বিদ্যালয়ৰ ৪৫০ গৰাকী শিক্ষাৰ্থীয়ে নৱশক্তি জাতি বিদ্যালয়, মাজগাঁও, মজগাঁও, মঞ্চ বিদ্যালয় গুৱাঘ্চা, মজগাঁও, নৱশক্তি উচ্চ বিদ্যালয়, মাজগাঁও আৰু নৱশক্তি মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ ৪৫০ গৰাকী শিক্ষাৰ্থীয়ে অতি উৎসাহেৰে অংশগ্ৰহণ কৰে।হাজাৰ হাজাৰ মানুহৰ এই শোভাযাত্ৰাটো প্ৰায় ১ কিলোমিটাৰ দীঘল ত্ৰিৰংগা যেন লাগিছিল। ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ তম বাৰ্ষিকী উপলক্ষে সমবেত দেশত উদযাপন কৰা স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱ, দেশৰ স্বাধীনতাৰ প্ৰতি তেওঁৰ অৱদানক স্মৰণ কৰিবলৈ আমাৰ দেশৰ মহান স্বাধীনতা সংগ্ৰামীগৰাকীক স্মৰণ আৰু শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰিবলৈ। ২৭ ভি বৈণীৰ ১৫০ জন জোৱান, তেওঁলোকৰ পৰিয়াল আৰু শিশুসকলেও সমদলটোত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। ইমান ডাঙৰ ৰেলী চাবলৈ জনতাৰ উৎসাহ দেখাৰ যোগ্য আছিল। বৰটোলাত অসমৰ মহান স্বাধীনতা সংগ্ৰামী চিল্লা ৰায়ৰ প্ৰতিমূৰ্তিৰ সন্মুখত তেওঁক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰা হয়, তাৰ পিছত সমদলটো আগবাঢ়ি গৈ জাকালিপাৰ আৰু চিমলাগুৰি হৈ তেওঁৰ গন্তব্য স্থান দুৰ্গাবাৰী মন্দিৰত উপস্থিত হয়।মন্দিৰত সংবাদ মাধ্যমৰ লোকসকলক সম্বোধন কৰি উপ-কমাণ্ডেণ্ট শ্ৰী বিবেক কুমাৰ সিঙে কয় যে আমাৰ ত্ৰিৰংগাত সন্নিবিষ্ট বাৰ্তা, সাহস, সাহস, ত্যাগ, শান্তি আৰু সুখক জনসাধাৰণৰ ওচৰলৈ লৈ যোৱাৰ উদ্দেশ্যৰে হৰ ঘৰ তিৰঙ্গা কাৰ্যসূচী আয়োজন কৰা হৈছে, যাতে সকলোৱে আমাৰ অগ্ৰগামীসকলৰ পৰা অনুপ্ৰেৰণা লয় আৰু ৰাষ্ট্ৰৰ উন্নয়নত তেওঁলোকৰ অংশগ্ৰহণ নিশ্চিত কৰে। তেওঁ মহান স্বাধীনতা সংগ্ৰামী মহাত্মা গান্ধী, মৌলানা আব্দুল কালাম আজাদ, সুভাষ চন্দ্ৰ বসুৰ লগতে গোপীনাথ বৰদলৈ আৰু অসমৰ কানাকলতা বৰুৱাৰ কথা উল্লেখ কৰে যিয়ে ত্ৰিৰংগাপৰীক্ষাৰ বাবে নিজৰ জীৱন পৰীক্ষাত পেলাইছিল। ১৮ বছৰ বয়সত কনকলতা বৰুৱাই ত্ৰিৰংগা সুৰক্ষাৰ বাবে ব্ৰিটিছৰ গুলী বুকুত তুলি লৈ দেশৰ বাবে নিজৰ জীৱন উৎসৰ্গা কৰে। ডেপুটি কমাণ্ডেণ্টে সকলো হাজাৰত উপস্থিত দৰ্শক আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলক আবেদন জনাই কয় যে আপুনি কেতিয়াও ত্ৰিৰংগাটোৰ সন্মান হ্ৰাস কৰিব নিদিব আৰু 13-15 আগষ্টৰ ভিতৰত, আপুনি আপোনাৰ নিজৰ ঘৰত পতাকা উত্তোলন কৰিব লাগিব আৰু 600 জন লোকক ত্ৰিৰংগা বিতৰণ কৰিব লাগিব। তেওঁ তেওঁলোকক এইটোও সংকল্প দিছিল যে এই সময়ছোৱাত বা তাৰ পিছত কোনো মূল্যত পতাকাখন অপমান কৰিব নালাগে। তাৰ পিছত, মন্দিৰত এছ.এছ.বি.-ৰ দ্বাৰা খিচুড়ি ভোগৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছিল, যিটো সকলো লোকে কামোৰেৰে উপভোগ কৰিছিল আৰু তেওঁলোকৰ ঘৰলৈ ৰাওনা হৈছিল। বৰপেটা ৰোড আৰক্ষী প্ৰশাসনেও কোনো বাধা নোহোৱাকৈ এই কাৰ্যসূচীসফল কৰাত যথেষ্ট সহযোগিতা কৰিছে।