হাউলীৰ জয়পুৰত আমছুৰ শ্বহীদ স্মৃতি চাৰণ সভা আৰু কৃতি ছাত্ৰ ছাত্ৰীৰ সম্বৰ্দ্ধনা সভা

42

Amsur Shaheed Smriti Charan Sabha and Kriti Vidyarthi Felicitation Meeting in Jaipur, Howley

হাউলীৰ জয়পুৰত আমছুৰ শ্বহীদ স্মৃতি চাৰণ সভা আৰু কৃতি ছাত্ৰ ছাত্ৰীৰ সম্বৰ্দ্ধনা সভা

দুৰ্নীতিৰ দৰ্পণ সেৱা , বৰপেটা , ২২ জুলাইঃ আমছুৰ বীৰ  শ্বহিদ স্মৃতিচাৰণ ও হাইস্কুল আৰু উচ্চতৰ মাধ্যমিকত সুখ্যাতিৰে উৰ্ত্তীৰ্ণ হোৱা কৃতি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ সম্বৰ্দ্ধনা । আজি সদৌ অসম সংখ্যালঘু ছাত্ৰ ইউনিয়ন চমুকৈ আমছুৰ বৰপেটা জিলা সমিতিৰ উদ্যোগত জয়পুৰ আঞ্চলিক সমিতিৰ সহযোগত জয়পুৰত ২০১০ চনৰ ২১জুলাই তাৰিখত NRC ৰ পাইলট প্ৰজেক্টৰ শুদ্ধ ফৰ্মৰ দাবীত গণতান্ত্ৰিক প্ৰতিবাদত অংশগ্ৰহন কৰি মৃত্যু বৰন কৰা বীৰ শ্বহিদ মাজম আলী, শিৰাজ আলী,খন্দকাৰ মোতালেফ আৰু মহিদুল ইছলামৰ স্মৃতিত স্মৃতিচাৰণ ও হাইস্কুল আৰু উচ্চতৰ মাধ্যমিকত সুখ্যাতিৰে উৰ্ত্তীৰ্ণ হোৱা কৃতি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ সম্বৰ্দ্ধনা সভা জিলা আমছুৰ সভাপতি জোব্বাৰ আলীৰ পৰুহিত্বত অনুষ্ঠিত হয়। সভাত আমচুৰ ৰাজ্জিক উপসভাপতি আবুল হুচেইন, সাধাৰন সম্পাদক দ্বয়-ইমতিয়াজ হুচেইন আৰু মিন্নাতুল হক ৰ উপৰিও আমছু ৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ছবিবৰ ৰহমানে ভাষন দিয়ে।
সভাত  শ্বহীদ পৰিয়ালক বিষেষ সম্বৰ্দ্ধনা জনোৱাৰ উপৰিও কৃতি ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলক সম্বৰ্দ্ধনা জনোৱা হয়।