ENG vs SA, 2nd ODI Highlights: ইংলেণ্ডে দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ১১৮ ৰাণত পৰাস্ত

44

England vs South Africa, 2nd ODI Live Score Updates: David Willey, Reece Topley Shine As England Win By 118 Runs

ইংলেণ্ডে দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ১১৮ ৰাণত পৰাস্ত , ইংলেণ্ড বনাম দক্ষিণ আফ্ৰিকা, দ্বিতীয় এদিনীয়া লাইভ স্ক’ৰ আপডেট: ডেভিদ ৱিলি, ৰিচ টপলী শ্বাইন ইংলেণ্ডৰ জয়ৰ সৈতে ১১৮ ৰাণত

ইংলেণ্ড বনাম দক্ষিণ আফ্ৰিকা, দ্বিতীয় এদিনীয়া হাইলাইট: ডেভিদ ৱিলি আৰু ৰিচ টপলীয়ে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বেটিং লাইনআপৰ পিঠি ভাঙিছিল আৰু দৰ্শকসকলে এটা ক্লাষ্টাৰত উইকেট হেৰুৱাইছিল, যাৰ ফলত ইংলেণ্ডক এক দৃঢ় সুবিধা প্ৰদান কৰিছিল। অৱশেষত, আয়োজক দলটোৱে দ্বিতীয় খন এদিনীয়া ত 118 ৰাণত জয়লাভ কৰি মানচেষ্টাৰত তিনিখন খেলৰ শৃংখলাসমতা অৰ্জন কৰে। ইয়াৰ পূৰ্বে লিয়াম লিভিংষ্টোন আৰু ছেম কুৰানে ক্ৰমান্বয়ে ৩৮ আৰু ৩৫ ৰাণৰ নক খেলিছিল যিহেতু ইংলেণ্ডে মানচেষ্টাৰত চলি থকা দ্বিতীয় এদিনীয়াত দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ হৈ ২০২ ৰাণৰ লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে, দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ অধিনায়ক কেশৱ মহাৰাজে টছত জয়ী হৈ ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে বল িং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়। খেলখন তৈয়াৰ হোৱাৰ সময়ত হোৱা ধাৰাসাৰ বৰষুণে প্ৰতিযোগিতাখন প্ৰতিটো ফালে ২৯ অভাৰলৈ হ্ৰাস কৰিছে। ম্যানচেষ্টাৰৰ অল্ড ট্ৰেফৰ্ডত দুখন খেলৰ শৃংখলাৰ দ্বিতীয় খন এদিনীয়াত ইংলেণ্ডে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ সৈতে মুখামুখি হ’ব। ডাৰহামত অনুষ্ঠিত প্ৰথম খন এদিনীয়াত প্ৰচণ্ড পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পিছত, ইংলেণ্ডে উভতি আহিব বিচাৰিব আৰু শৃংখলাটো লিডছত নিৰ্ণায়ক লৈ যাব।অৱশ্যে ইংলেণ্ডে টেষ্ট অধিনায়ক বেন ষ্ট’কছৰ সেৱা অবিহনে থাকিব, যিয়ে এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে ৰিভাৰচাইড ষ্টেডিয়ামত তেওঁৰ ঘৰুৱা অনুৰাগীসকলৰ সন্মুখত তেওঁৰ অন্তিমখন এদিনীয়া খেল খেলিছিল। ষ্টোকছে কামৰ বোজা ব্যৱস্থাপনা সমস্যাৰ কথা উল্লেখ কৰি এদিনীয়া খেলৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰে। আনহাতে, দক্ষিণ আফ্ৰিকাই দেওবাৰে হেডিংলিত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া চূড়ান্ত খেলৰ পূৰ্বে জয়ৰ সৈতে শৃংখলাটো ধ্বংস কৰিব বিচাৰিব।