IND vs WI, Match Highlights: ভাৰত বনাম ওৱেষ্টইণ্ডিছ ক্ৰিকেটৰ মেচ , ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে খেলা প্ৰথমখন এদিনীয়া খেলত টীম ইণ্ডিয়াই ৩ ৰাণত জয়লাভ , অধিনায়ক ধাৱান জয়ৰ নায়ক ,

28

ভাৰত বনাম ওৱেষ্টইণ্ডিছ ক্ৰিকেটৰ মেচ , ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে খেলা প্ৰথমখন এদিনীয়া খেলত টীম ইণ্ডিয়াই ৩ ৰাণত জয়লাভ , অধিনায়ক ধাৱান জয়ৰ নায়ক ,

ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে খেলা তিনিখন খেলৰ শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেলত টীম ইণ্ডিয়া ৩ ৰাণত বিজয়ী হয়৷ ৩০৯ ৰাণৰ লক্ষ্যৰ পিছে পিছে ৱেষ্ট ইণ্ডিজে ৫০ অভাৰত ৬ টা উইকেট হেৰুৱাই মাত্ৰ ৩০৫ ৰাণ হে কৰিব পাৰিছিল৷ ভাৰতৰ বিজয়ৰ নায়ক আছিল অধিনায়ক শিখৰ ধাৱান যিয়ে ৯৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। ইয়াৰ উপৰিও, চিৰাজে দুটা উইকেট লৈ ভাৰতৰ বিজয়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিছিল।

৩০৯ ৰাণৰ লক্ষ্যৰ পিছে পিছে ৱেষ্ট ইণ্ডিজে দুৰ্বল আৰম্ভণি কৰে। ৱেষ্ট ইণ্ডিজে পঞ্চম অভাৰত তেওঁলোকৰ তাৰকা অপেনাৰ হোপৰ উইকেট হেৰুৱাইছিল। হোপে মাত্ৰ ৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। কিন্তু তাৰ পিছত, মেয়াৰ্ছে ব্ৰুকছৰ সৈতে নেতৃত্ব লয়। ব্ৰুকছ আৰু মেয়াৰ্ছে দ্বিতীয় উইকেটৰ বাবে ১১৭ ৰাণৰ অংশীদাৰী ত্বৰান্বিত কৰে।

অৱশ্যে শাৰ্দুল ঠাকুৰে ভাৰতক খেলখনলৈ ঘূৰাই আনিছিল। ব্ৰুকছ শাৰ্দুলৰ বলত ৪৬ ৰাণত আউট হৈছিল। ইয়াৰ পিছত, মেয়াৰ্ছেও বেছি সময় ক্ৰীজত থাকিব নোৱাৰিলে আৰু তেওঁ 75 ৰাণৰ ভাল ইনিংছ খেলি পেভিলিয়নলৈ উভতি আহিছিল।

ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ অধিনায়ক নিকোলাছ পুৰাণে কিংৰ সৈতে ইনিংছটো চম্ভালিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল৷ অৱশ্যে চিৰাজে ২৫ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি পুৰাণক আউট কৰে৷ পাৱেলেও বেছি দিন স্থায়ী নহ’ল আৰু তেওঁ ৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি চাহালৰ ভুক্তভোগী হ’ল।

ভাৰতে ভাল বলিং কৰিছিলঃ ৰজা ইফালে সিফালে দৃঢ়তাৰে থিয় হৈ আছিল। হুছেইনৰ সৈতে কিংয়ে ৱেষ্ট ইণ্ডিজক খেলখনত ৰাখিছিল। ৱেষ্ট ইণ্ডিজক শেষৰ ৬ অভাৰত জিকিবলৈ ৬০ ৰাণৰ প্ৰয়োজন আছিল। হুছেইনৰ সৈতে কিংয়ে ৱেষ্ট ইণ্ডিজক খেলখনত ৰাখিছিল। কিন্তু চাহালৰ সন্মুখত ৰজাই বেছি দিন স্থায়ী নহ’ল আৰু ৫৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি পেভিলিয়নলৈ উভতি আহিল।

হুছেইনে শ্বেফৰ্ডৰ সৈতে ৱেষ্ট ইণ্ডিজক বিজয়ৰ অতি ওচৰলৈ লৈ আহিছিল। শ্বেফৰ্ডে ৩৯ আৰু হুছেইনে ৩৩ ৰাণৰ অপৰাজিত ইনিংছ সংগ্ৰহ কৰিছিল। ভাৰতৰ হৈ চিৰাজ, চাহাল আৰু শাৰদুলে দুটাকৈ উইকেট লাভ কৰে।

ইয়াৰ পূৰ্বে ৱেষ্ট ইণ্ডিজে টছত জয়ী হৈ ভাৰতক প্ৰথমে বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনায়। শিখৰ ধাৱানৰ ৯৭ ৰাণৰ সঙ্গে ভাৰতে ৫০ অভাৰত ৭ টা উইকেট হেৰুৱাই ৩০৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। শুভমান গিলে ধাৱানক ভাল সমৰ্থন দি 64 ৰাণৰ সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছিল। শ্ৰেয়াছ আয়াৰেও ৩ নম্বৰত সুযোগটো মূলধন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল আৰু ৫৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ হৈ তেওঁলোকৰ স্পিনাৰ মতিয়ে দুটা উইকেট দখল কৰে। যোচেফেও দুটা উইকেট ল’বলৈ সক্ষম হৈছিল। হুছেইনে এটা উইকেট পাইছিল।